Ako si skontrolujem zápis v úverovom registri?

Zodpovedané
31. okt 2023

Dobrý deň,

4 alebo 5 rokov dozadu som mal problémy s platením dvoch úverov a chcel by som žiadať o hypotéku.

Ako zistím, či už od toho času prešlo 5 rokov?

Musím si vyžiadať výpis z registra?

Ak by som tam mal ešte ten zápis, dala by sa riešiť hypotéka?

Ďakujem

Dobrý deň,

záznamy v úverovom registri si viete skontrolovať cez výpis z úverového registra zo stránky sbcb.sk. Vo výpise budete vidieť vašu úverovú históriu za posledných 5 rokov. Teda aj to, či Vám tam zápis svieti alebo nie.

Ak by ste tam ten záznam aj mali, neznamená to, že hypotéku nemôžete riešiť. Viacero inštitúcií vie poskytnúť hypotéku aj so zápisom v úverovom registri. Záleží však v tomto prípade od viacerých parametrov, najmä od bonity klienta.

Banka skúma, koľko žiadateľov je na úvere. Ak idete do úveru s niekým, kto má čistý úverový register, prípadne aj pozitívnu úverovú históriu, je to plus. Ďalej banka pozerá na vzdelanie, či bola od zápisu aj pozitívna úverová história alebo nie, aká doba ubehla (čím dlhšia tým lepšie), koľko rokov a aký príjem má žiadateľ a podobne. Je to na individuálnom posúdení, ale šanca tam je.

Ak by ste si chceli overiť priechodnosť vašej žiadosti o hypotéku, tak nám pokojne napíšte na mail a poradíme Vám.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk