Akú výšku hypotéky by mi vedela banka poskytnúť, keď v štátnej správe zarábam 1500 eur?

Zodpovedané
24. aug 2023

Dobrý deň,

uvažujem o predaji domu, kde by zisk bol po vyplatení hypotéky a úveru v PSS cca 35 000 eur. Plánujem kúpu bytu v hodnote okolo 90 000 eur.

Mám 48 rokov, stabilný príjem 1500 eur v štátnej správe, ktorý ešte pôjde hore budúci rok o cca 200 eur. Platím výživné 150 eur.

Akú výšku hypotéky by mi vedela banka poskytnúť?

Ďakujem

Dobrý deň,

hypotéku by Vám banka vedela poskytnúť pokojne aj vyššiu ako 55 000 eur, aj o pár desiatok tisíc eur. Záleží však či mám správne informácie, pretože som rátal s tým, že ste slobodný alebo rozvedený s jedným nezaopatreným dieťaťom, nemáte žiadne iné úverové produkty okrem tej PSS, ktorá by bola vyplácaná.

Ja osobne by som na Vašom mieste pouvažoval nad hypotékou na nešpecifikovanú nehnuteľnosť, kde viete urobiť to, že si najprv schválite hypotéku (úrok a aj výšku, pokojne aj vyššiu ako 55 000 eur), následne budete mať 6 až 12 mesiacov na to predať nehnuteľnosť a nájsť si druhú, do ktorej by ste sa chcel presťahovať. Potom by ste ju špecifikovali banke znaleckým posudkom a kúpnou zmluvou a načerpali by ste hypotéku, ktorú by ste až potom (po vybratí nehnuteľnosti) začali splácať. Mali by ste takto väčšiu istotu, dostatočný časový priestor a zároveň garantovanú sadzbu ochránenú pred prípadným ďalším zvyšovaním.

Pre bližšie informácie mi pokojne napíšte a po doplnení, resp. potvrdení informácií o Vás by som Vám vedel presnejšie poradiť.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk