Daňový bonus na zaplatené úroky. Je platná zvýšená hranica?

Zodpovedané
11. jan 2024

Dobrý deň,

hľadala som si info ohľadom 'daňového bonusu na zaplatené úroky z hypotéky za rok 2023. Hypotéku som si brala v roku 2023, vek pod 35.

Nachádzam však rozdielne informácie ohľadom maximálnej výšky príjmu. Okrem pôvodnej, skoro všade uvádzanej hranice maximálny príjem (hrubá mzda) pre uplatnenie max: 1,3 násobok priemernej mzdy na Slovensku, som našla informáciu že od 1.1.2024 to bude 1,6 násobok.

Je to platné info?

Ak áno, je táto zvýšená hranica platná už pre daňové priznania za minulý rok 2023 (a teda max. 1,6 násobok posudzovaného príjmu za 2022) alebo až pre budúcoročné daňové priznania za rok 2024?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

podľa mojich informácií by to malo platiť už podľa nových podmienok, čiže bonus na zaplatené úroky do výšky 1200 EUR ročne.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk