Je možné online zrušenie poistnej zmluvy?

Zodpovedané
19. sep 2021

Dobrý deň,

žijem v zahraničí, ale ešte kým som žila na Slovensku, tak som uzavreli zmluvu v PSS synovi, ktorý sa narodil v roku 2003., Tak isto aj poistku so sporením, tiež v tom istom roku. Medzitým som si ja otvorila poistku so sporením v roku 2006. Obidvaja to máme v Kooperatíve
Syn dovŕšil 18 rokov a chceme to uzavrieť. Ja chcem svoju poistku tiež už uzavrieť. A tu nastáva problém, lebo sa máme osobne dostaviť.

V dnešnej situácii je to tak komplikované. Nie sme očkovaní, potrebujeme testy, všetky dokumenty, e hranica. Syn študuje, popritom pracuje, ja pracujem. Museli by sme zároveň vziať so sebou aj 5 ročnú dcéru. Manžel má dva mesiace novú prácu a nárok na dovolenku nemá. Následne by nás čakala karanténa.

Ako inak môžeme ukončiť naše poistky?

Je možné ukončiť poistky online?

Je možné niekoho splnomocniť?

Ďakujem

Dobrý deň,

avízo o zrušení zmluvy je možné zaslať aj poštou. Môže byť potrebné k tomu dodať úradne overené dokumenty/splnomocnenia/, ktoré je vhodné konzultovať s danou inštitúciou. Overenie je samozrejme možné aj v zahraničí.

Odporúčam sa dotazovať v danej inštitúcii na možnosť riešenia cez splnomocnenia alebo napr. formou pošty. Toto bude pre dané inštitúcie pravdepodobne schodnejšia alternatíva riešenia. Nie každá inštitúcia dnes dokáže fungovať v plne funkčnom online uzatváraní zmlúv a dodatkov.

Možno, že ak by niekto čítal tento dotaz, tak aj keď Vám to už nepomôže, len dopĺňam. Toto je jedna z vecí, čo napr. sa nerieši pri uzatváraní produktov. Často je to veľmi dôležité. Nie vždy je najdôležitejšia len cena, ale aj obsah služby, zmluvné podmienky a za mňa aj flexibilita a riešenie na diaľku (či pomocou online).

Držím palce

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk