Je možné v daňovom priznaní požiadať o vrátenie zaplatených úrokov pri úvere?

Zodpovedané
21. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom úrokov.

Je možné v daňovom priznaní požiadať o vrátenie zaplatených úrokov pri úvere?

Je obmedzenie do 35 rokov iba hlavného žiadateľa, alebo stačí, keď túto podmienku splní iba spolužiadateľ?

Ak áno, tak aký je postup?

Ďakujem

Dobrý deň,

štandardný postup je, že Vám banka musí dať potvrdenie o zaplatených úrokoch.

Čo sa týka všetkých možností, tak veľmi dobre to popisuje p. Mihál - pozrite si tento článok - https://www.relia.sk/Article.aspx?ID=274.

Pekný deň.

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk