Je možné zrušiť 3. pilier?

Zodpovedané
14. nov 2022

Dobrý deň,

moja zmluva o dôchodkovom sporení - pripoistení, tzv. 3. pilier bola uzavretá v AXA v 10/2015. V 11/2018 bola prenesená do Tatra banky.

Už v roku 2016 som sa informovala, či môžem túto zmluvu zrušiť. Zmenila som totiž zamestnávateľa v 07/2016 a ten nový mi neprispieva nič. Prvý prispieval 0,25% z platu. Bolo mi povedané, že zo zákonných dôvodov sa to zrušiť nedá. Teraz pozerám po internete a čítam, že možno sa to aj zrušiť dá. Považujem tú zmluvu za zbytočnú a takouto formou si na dôchodok sporiť nechcem. Mám v pláne zavolať aj na infolinku, ale obávam sa, aby tam opäť nepodali dezinformácie, len aby som zmluvu nezrušila.

Je možné zrušiť 3. pilier?

Ako mám pri tom postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ono to závisí od toho, že aký dávkový plán máte. Zrušiť sa to dá, pokiaľ spĺňate podmienky daného dávkového plánu.

Všetky informácie k tomu sú napísané na stránke Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny:
https://www.employment.gov.sk/sk/socialne-poist...

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk