Koľko by nám banka požičala, keď ja som na rodičovskej a mužove tržby za rok 2022 boli 21 000 eur?

Zodpovedané
21. sep 2023

Dobrý deň,

s manželom máme 2 deti, ja som na vyššej rodičovskej a on pracuje ako živnostník. V minulom roku mal tržby 21 000 eur. Žiadne iné úvery nemáme, nasporených máme 12 000 eur na financovanie bývania. Chceli by sme si kúpiť byt. Čo sme zatiaľ pozerali, tak v našej lokalite sú ceny od 110 000 - 120 000 eur.

Mali by sme nárok na hypotéku?

Koľko maximálne by nám banka požičala?

Ďakujem

Dobrý deň,

veľmi záleží od toho, aké náklady mal partner za minulý rok. Potreboval by som vedieť, či mal uplatnené paušálne výdavky, aký bol celkový základ dane a výška zaplatenej dane. Podľa toho to potom budem vedieť presne určiť. Skúste mi to doplniť do mailu a otázku Vám zodpoviem. Zároveň by som potreboval vedieť Váš a aj manželov vek.

Na výšku hypotéky napríklad 110 000 eur by ste potrebovali mať v dnešnej dobe príjem pri dvoch deťoch približne 1 820 eur mesačne v čistom dokopy. Keďže máte vyšší rodičovský príspevok, manželovi by musel vyjsť príjem 1 350 eur mesačne v čistom. Na to by potreboval mať základ dane po odrátaní dane aspoň 16 200 eur, alebo tržby s uplatnením paušálnych výdavkov aspoň 27 000 eur.

Po doplnení vyššie uvedených výdavkov Vám budem vedieť povedať presne na koľko maximálne budete mať nárok.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk