Môže si manžel uplatniť daňový bonus na úroky?

Zodpovedané
14. feb 2021

Dobrý deň,

máme hypotéku ktorá je písaná na mňa (manželku). V zmluve je písaný aj manžel, no ja som hlavným dlžníkom. Celý rok 2020 som na rodičovskom príspevku a poberám rodinné prídavky. Od septembra som nastúpila do práce, pracujem v ČR. Príjem mám za mesiace od septembra do decembra cca 1 300€ mesačne. Manžel má príjem podobný, no pracuje na Slovensku.

Môže si manžel uplatniť nárok na daňový bonus na zaplatené úroky?

Čo potrebujeme doložiť ak by sme mali nárok?

Aké bonusy si môže manžel uplatniť?

Ďakujem za Vašu odpoveď

Dobrý deň,

už pri schválení hypotéky Vám mali v banke dať informáciu, či máte nárok na daňový bonus. Zároveň banka Vám vie vyhotoviť potvrdenie pre daňové účely. Keďže mi chýba niekoľko informácií, tak by som Vás nasmeroval na dva zdroje.

Na tomto mieste to kolegovia z centrály, pod ktorou pracujem zosumarizovali v článku: https://www.fingo.sk/blog/danovy-bonus-na-uroky.... Sú tam aj informácie z rôznych bánk o tých potvrdeniach.

Tiež je veľmi dobre spracovaný aj podklad o p. Mihála, kde sú aj príklady - tu https://www.relia.sk/Article.aspx?ID=274.

Verím, že Vám tieto informácie pomôžu. Zároveň v banke, kde Vám úver poskytli, Vám vedia dať k tomu informácie.

Pekný deň.

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk