Prevedie sa môj fond do predvolenej investičnej stratégie?

Zodpovedané
12. máj 2023

Dobrý deň,

som 40-ročná žena a mám 2. pilier v 365-ke. Je to fond dlhopisový, garantovaný.

Prevedú mi ho automaticky do predvolenej investičnej stratégie (PIS)?

Je povinné vstúpiť do PIS?

Ak s tým nič neurobím do 31.5.2023, ostane mi všetko tak ako mám, teda v dlhopisovom garantovanom fonde?

Ďakujem

Dobrý deň,

do PIS Vás prevedie automaticky iba v prípade, ak ste od roku 2013 nevykonali žiadnu aktívnu zmenu v rámci 2. piliera, prípadne vstup do 2. piliera.

Ak ste od roku 2013 vstúpili do 2. piliera, zmenili pomer sporenia, rozloženie úspor, alebo ste prestúpili do inej správcovskej spoločnosti, tak v tom prípade si o PIS musíte požiadať. Inak Vám ostane aktuálna stratégia.

Odporúčam však túto predvolenú investičnú stratégiu využiť, pretože ste mladá. Do 54 rokov sa odporúča využívať indexové fondy, ktoré sú dlhodobo najvýkonnejšie.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk