Skúma daňový úrad kúpne zmluvy?

Zodpovedané
14. dec 2023

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/financn...

Ešte by som sa rád opýtal jednu otázku, aby som v tom mal jasno.

Skúma daňový úrad kúpnu zmluvu vloženú do katastra, keď sa suma na kúpnej zmluve nezhoduje so sumou s hypotekárnym úverom, keďže pri hypotekárnom úvere bude v LV na nehnuteľnosti plomba od banky?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie neskúma, ale je možné, že sa to bude spätne kontrolovať cez finančnú správu. Poznám také prípady, kedy sa to takto urobilo, no neviem vám povedať dôsledky do budúcna.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk