Som rozvedená, zarábam 800 EUR a nasporených mám 10 000 EUR. Akú mám šancu na získanie úveru?

Zodpovedané
17. máj 2024

Dobrý deň,

mám 33 rokov, som rozvedená, mám deti vo veku 5 a 10 rokov. Nemám žiadne úvery a ani podlžnosti. Pracujem na TPP a zarobím okolo 750 - 800 EUR.

Akceptuje sa prosím aj iný príjem?

Dostávam prídavky 120 EUR zo Slovenska a 380 EUR z Nemecka. Čiže je to 500 EUR na obe deti a teda mám aj výživné vo výške 600 EUR. Mám nasporených len cca 10 000 EUR.

Akú mám šancu na získanie úveru?

Ďakujem

Dobrý deň,

prídavky z Nemecka, tak pokiaľ viem, neakceptuje žiadna banka. Prídavky zo Slovenska jedine ČSOB a 365 banka v plnej výške.

Výživné akceptujú banky nasledovne:

  • SLSP: 50%, teda 300 EUR
  • VÚB: 100%, teda 600 EUR
  • 365 banka: 60%, teda 360 EUR

Tie, ktoré som neuviedol, to neakceptujú.

Najvyšší príjem Vám teda vedia zobrať postupne vo VÚB, v 365 banke v SLSP, v ČSOB a potom v ostatných bankách. Vo VÚB by ste mali limit približne 85 000 EUR a postupne by sa potom znižoval. Záleží samozrejme ako dlho a v akej forme máte výživné vyplácané, ako dlho ste zamestnaná, aký máte presne priemerný príjem za posledkých 6 mesiacov a podobne. Pokojne mi môžete napísať detaily do mailu a urobil by som Vám presný výpočet aj s odporúčaním na výber banky (aj podľa toho, koľko by ste vlastne presne potrebovali si požičať).

Vo všeobecnosti, ak chcete získať vy alebo iní čitatelia tohto príspevku konkrétne odporúčania, ako mať správne nastavené všetky oblasti osobných financií, pokojne si so mnou dohodnite nezáväznú konzultáciu na 30 minút: https://calendly.com/vojcik-konzultacia/30min.

Ušetríte tak na skrytých poplatkoch, zbavíte sa zbytočných pripoistení, budete si platiť len za to čo reálne potrebujete, aktualizujete si dôchodkové piliere, oslobodíte si sporenia a investície od dane a vysokých poplatkov, ušetríte na vysokých úrokoch, maximalizujete si zhodnotenie pri investovaní, alebo si ochránite peniaze pred infláciou.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk