2 roky po sekcii mi mokvá jazva a páli ma. Je to v poriadku?

Zodpovedané
17. sep 2021

Dobrý deň,

som dva roky po sekcii, jazva je pekne zahojená a podľa gynekológa je všetko v poriadku. Jazva mi však mokvá, páli a niekedy pobolieva po bokoch. Keď sa jazvy, resp. oblasti jazvy dotknem, tak mám nepríjemné tlaky v okolí brucha. Tie miesta sú stále mierne znecitlivené.

Je to bežné u pacientiek po sekcii, alebo to mám radšej riešiť s ďalšími odborníkmi?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite by jazva po dvoch rokoch nemala mokvať. Skúste vyhľadať iného odborníka, prípadne chirurga, ktorý Vás vyšetrí a vyjadrí sa k danému problému.

To, že je okolie mierne znecitlivené Vám už možno zostane. Pri operácii sa bohužiaľ pretínajú aj nervové vlákna, ktoré sa nie vždy vrátia do pôvodného stavu.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník