Aké antimykotikum mám použiť, keď mám silné pálenie pri mykóze?

Zodpovedané
16. mar 2022

Dobrý deň,

v deň kedy som dostala menštruáciu, tak som dostala aj mykózu. Viem, že je to mykóza, lebo ju mávam opakovane.

Aké antimykotikum mám použiť, keď mám silné pálenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ide o opakovaný mykotický zápal, bolo by vhodné odobrať kultiváciu a liečiť presne podľa výsledkov citlivosti. Možnosťou sú tiež antimykotiká perorálne dlhodobo. Samozrejmosťou sú režimové opatrenia (diéta, bavlnené spodné prádlo).

Najideálnejšie by bolo vyhľadať ambulantného gynekológa.

Čo sa týka úľavy od akútnych ťažkostí, tak v lekárni sú voľnopredajné preparáty s obsahom Clotrimazolu (krémy/tablety). Po liečbe by som doplnila užívanie probiotík.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník