Aké doplnky mám užívať pri začínajúcej menopauze?

Zodpovedané
26. okt 2021

Dobrý deň,

mám potvrdené, že mi začína menopauza. Lieta mi tlak (na ten sa aj liečim, beriem Amlopin) Magnosolv a Kaldyum. Niekedy mávam aj dlhší čas len také slabulinké špinenie kým sa mi rozbehne menštruácia. Vtedy mávam aj vyšší tlak, sem tam búšenie srdca a taký akoby vnútorný nepokoj, ako keby neustály strach (hoci neviem z čoho).

Čo prírodné by som mohla na tieto moje stavy užívať?

Ďakujem

Dobrý deň,

existujú voľnopredajné doplnky výživy s obsahom fytoestrogénov /napr. Sérelys, Livsane, Gynex kvapky,/.
Dôležité je ich dlhodobé užívanie.

V strave je vysoký obsah fytoestrogénov v sóji alebo v cíceri.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník