Aké je normálne krvácanie po kyretáži?

Zodpovedané
5. nov 2022

Dobrý deň,

kyreráž som mala 28. 10. 2022, po zákroku som krvácala. Potom sa to pomaly ustálilo. V sobotu som mala len špinenie celý deň. V nedeľu som mala taktiež špinenie ale aj zrazeniny krvy, potom bolo zase len špinenie. V pondelok to bolo taktiež v poriadku, len ráno sa stalo, že som krvácala trochu viac. Utorok bol úplne normálny, jemné špinenie/krvácanie. Dnes v stredu ráno keď som vstala všetko bolo v poriadku. Slabé špinenie. Poobede som musela ísť na veľkú a pri tom ma bolelo v podbrušku. Ale potom bolo zase všetko v poriadku. Okolo večera som sa išla osprchovať do teplej vody a potom som začala tak silnejšie špiniť, že som to aj cítila keď to išlo von. Netieklo to ale skôr kvapkalo ako z kohútika. Mám občas len slabšie bolesti v podbrušku.

Je normálne a bežné, že po kyretáži môžem mať silnejšie aj slabšie špinenie v priebehu dvoch týždňov, pretože telo potrebuje čas sa dať do poriadku?

Za odpoveď vám veľmi pekne ďakujem.

Dobrý deň,

v priebehu dvoch týždňov od zákroku môžete krvácať/špiniť aj striedavou intenzitou. Maternica sa potrebuje zahojiť.

Ak by bolo krvácanie neprimerane silné, trvalo by dlhšie ako dva týždne, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník