Ako dlho je potrebné sa dodatočne chrániť kondómom po užívaní antibiotík Suprax?

Zodpovedané
4. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom ochrany.

Ako dlho je potrebné sa dodatočne chrániť kondómom po užívaní antibiotík Suprax?

Počas liečby Supraxom mi akurát nastala prestávka v užívaní antikoncepcie. Minulý týždeň vo štvrtok som prestala užívať Suprax, ale od pondelka som nebrala ani antikoncepciu. Až v utorok som začala brať.

Ďakujem

Dobrý deň,

úplne postačuje 7 dní od doužívania antibiotík, aj keď si myslím, že ste dostatočne chránená aj napriek ich užívaniu. Nič by sa nestalo keby ste sa nechránili inou formou.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník