Ako dlho môžem mať bolesti po kyrete?

Zodpovedané
13. dec 2021

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Vo štvrtok som mala kyret. Bola som v 11. týždni, ale plod sa prestal vyvíjať v 6. týždni. Dlho som čakala na samočistenie a nie je isté, že ma vedeli úplne vyčistiť. Včera som bola celkom ok, ale dnes poobede ma dosť začalo boliet brucho. Bolesť ako pri menzese. A sem tam cítim aj kríže.

Ako dlho sú boleti normálne?

Môžem mať zápal?

Ďakujem

Dobrý deň,

bežné bolesti ako pri menzese, ale aj silnejšie sú v poriadku minimálne týždeň po zákroku. Špiniť/primerane krvácať môžete kľudne aj 2 týždne.

Odsledujte si to. Pokiaľ by bolesti progredovali, pridružila by sa horúčka, prípadne by krvácanie zapáchalo, tak vyhľadajte ambulantného gynekológa. Prípadne najbližšiu gynekologickú pohotovosť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník