Ako dlho po vysadení hormonálnej antikoncepcie môže trvať kým nastane ovulácia?

Zodpovedané
24. dec 2021

Dobrý deň,

som mesiac po vysadení HAK a sledujem si cyklus meraním teploty a sledovaním hlienu. Dnes je to 22. deň cyklu a stále mi neprebehla ovulácia.

Ako dlho po vysadení HAK môže trvať kým ovulácia nastane?

Ďakujem

Dobrý deň,

už v prvom cykle po vysadení antikoncepcie môže ovulácia prebehnúť. Ovulačný hlien a meranie bazálnej teploty sú iba orientačné. Skúste si zakúpiť ovulačné testy v lekárni alebo drogérii.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník