Ako liečiť 5 mesiacov trvajúcu mykózu?

Zodpovedané
14. jan 2022

Dobrý deň,

s mykózou sa trápim už asi 5 mesiacov a vždy sa vráti. Mávam biely výtok a svrbenie. Konečne mi doktor urobil kultiváciu. Keď sa potvrdí, tak urobí ďalšiu kultiváciu.

Dal mi čipky Polygynax, už som ich mala 2x. Dnes som bola u doktora znova a povedal mi, že výter potvrdil nejakú črevnú baktériu. Nepredpísal mi na ňu vôbec nič. Vraj Polygynax by mi na to mali zabrať. Na svrbenie predpisal Advantan.

Wobenzym som brala 3 mesiace.

Čo ešte by mi mohlo pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

mykóza sa Vám vracia opakovane pre pridruženú bakteriálnu infekciu. Je potrebné infekciu preliečiť podľa výsledkov kultivácie a následne si nasadiť pošvové probiotiká.

Doporučiť môžem Gynimun intim protect po dobu 10 dní a následne 1x týždenne dlhodobo na obnovenie prirodzenej pošvovej flóry, ktorá by následne mala zabrániť rozvoju infekcie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník