Ako liečiť kvasinkovú infekciu a problémy s ňou spojené?

Zodpovedané
20. feb 2023

Dobrý deň,

mám kvasinkovu infekciu. Môj doktor mi predpísal masť Lomexin. Pomohla mi. Keď som ju užívala asi 5 dní, tak som dostala menštruáciu a popri nej prešlo aj svrbenie. Keď skončila menštruácia, začalo zase svrbieť a hrudky. Všimla som si, že nie sú to ako hrudky aj na vložke ale ako keby Vám koža ide, keď ste spálená.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ideálne bude vyhľadať ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a nasadí potrebnú terapiu. Voľnopredajné lieky v tomto prípade už nepomôžu.

Zatiaľ si môžete potierať Lomexinom aj vonkajší genitál 3x denne.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník