Ako liečiť mykózu po antibiotikách?

Zodpovedané
7. mar 2022

Dobrý deň,

po antibiotikách Amuksiklav mám silnú mykózu na rodidlách. Je to už po druhýkrát a výskyt až po okolie konečníku. Gynekológ mi predpísal Clotrimazol vaginálne tablety a Canesten krém. Vo vnútri pošvy nepociťujem ťažkosti, ale na vonkajších pyskoch a okolie konečníku mám silno začervenané.

Canesten beriem 3x denne, ale nevidím nijaké zlepšenie. Pri poslednej mykóze som musela navštíviť kožnú lekárku, lebo v okolí konečníku som mala aj po liečbe začervenanie a svrbenie.

Aký krém si mám kúpiť v lekárni?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

skúste si teda zakúpiť Fungicidin. Nanáša sa 2-3x denne v tenkej vrstve. Pokiaľ by ste nepozorovali zlepšenie ,vyhľadajte svojho ambulantného gynekológa. Prípadne dermatológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník