Ako liečiť opakujúcu sa kvasinkovú infekciu v tehotenstve?

Zodpovedané
6. sep 2022

Dobrý deň,

prosím Vás, čo mi vie pomôcť pri kvasinkovej infekcii, ktorá sa mi nechce vyliečiť v tehotenstve?

Som v druhom trimestri a stále mám pálenie v pošve. Už som brala aj Macmiror, Gynozol a snažím sa jesť probiotiká, vysadila som sladké. A stále to neprechádza.

Ďakujem.

Dobrý deň,

v tehotenstve sa kvasinkám výborne darí. Aj napriek preliečeniu je možné, že sa Vám bude stále vracať.

V tehotenstve je potrebné zrealizovať kultivačné vyšetrenie a liečiť podľa výsledkov citlivosti.

Dôležité je ju preliečiť hlavne v termíne pred pôrodom, aby nevznikali zbytočne veľké poranenia a bábätko sa nenakazilo.

Probiotiká, ktoré sú v tehotenstve vhodné sú napríklad Gynimun intim protect - vaginálne. Doporučujem užívať denne po dobu 7 dní. Následne postačuje jedna tableta 1x týždenne dlhodobo.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník