Ako postupovať v prípade PN, keď je gynekológ bez zmluvy s poisťovňou?

Zodpovedané
22. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať o tom, že ako to je v prípade vystavenia resp. vedenia PN z dôvodu rizikového tehotenstva. Som u gynekológa, ktorý nemá zmluvu so sociálnou poisťovňou. Ten mi dal odporúčanie na PN pre môjho obvodného. V čase vystavenia PN mal môj obvodný dovolenku, takže mi ju vystavil jeho zastupujúci lekár. Na kontrole mi však už môj obvodný povedal, že on nemôže viesť moju dokumentáciu k PN, že je to povinnosť gynekológa, aj napriek tomu, že nemá zmluvu so sociálnou poisťovňou. Kontroly z dôvodu PN absolvujem u neho.

Ako to teda je?

Každý sa k tomu vyjadruje inak.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

priznám sa, že s danou situáciou nemám skúsenosti. Ideálne, pokiaľ Váš gynekológ nevie ako postupovať, zavolať do sociálnej poisťovne a informovať sa ako postupovať.

Ja si osobne tiež myslím, že je povinnosťou gynekológa viesť Vašu PN.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník