Ako sa ovulácia navodí, keď chcem dieťa?

Zodpovedané
20. nov 2022

Dobrý deň,

ďakujem, pani doktorka, za odpoveď https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Ešte sa spýtam... pri folikulometrii bolo zistené, že pravdepodobne nedozrieva vajíčko, a teda nie je ovulácia. Mám 36 rokov.

Aké príčiny to môže mať + ako sa ovulácia navodí, keď chcem dieťa?

Ďakujem.

Dobrý deň,

pre navodenie ovulácie je možné nasadiť hormonálnu liečbu.

V úvode sa nasadí na 3 mesiace Clostilbegyt 1-2x denne od 5. dňa MC na 5 dní. Následne sa ultrazvukovo skontroluje stav vaječníkov. Pokiaľ sa nájde dominantný folikul/folikuly, podá sa injekcia Ovitrelle na navodenie ovulácie.

Ak k ovulácii nedôjde, je určite na mieste vyhľadať CAR. Vzhľadom na vek, tehotenstvo dlho neodkladajte. Ak ho plánujete aktuálne, po 6 mesiacoch snaženia tiež doporučujem konzultáciu v CAR.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník