Ako sa vyšetrujú zápalené prsníky u 15 ročnej?

Zodpovedané
28. feb 2022

Dobry deň,

v piatok sme boli u pediatričky, lebo 15 ročná dcéra sa sťažovala na bolesti prsníkov. Pozrela sa na ňu a povedala, že bude to asi zápal. Zajtra máme ísť do nemocnice do gynekologickej ambulancie, že ona tam ma známeho, ktorý ju vyšetrí.

Aké vyšetrenia sa robia pri takomto probléme?

Ďakujem

Dobrý deň,

gynekológ ju vyšetrí pohľadom a pohmatom. Zváži nasadenie potrebnej terapie a prípadne rozhodne o doplnení vyšetrení (odber krvi, ultrazvuk či vyšetrenie špecialistom - mamológom).

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník