Ako správne liečiť candidu počas tehotenstva krémom Gynazol?

Zodpovedané
11. mar 2023

Dobrý deň,

som v 28. týždni tehotenstva a z výteru mi vyšla candida. Môj gynekológ mi predpísal Gynazol vaginálny krém, no nespomenul dávkovanie. V lekárni mi nevedela pani pomôcť. Predpísal mi 2 krabičky.

Mám si aplikovať krém 2 dni po sebe alebo len raz a počkať, či zaberie?

Bude krém vytekať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

postačí dávka jedného aplikátora na večer. Je možné, že niečo z Vás ešte ráno vytečie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník