Ako zistím, či mám stále HPV vírus?

Zodpovedané
26. máj 2022

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...
Nedá mi to, a chcem sa ešte spýtať. Písala som, že som bola na konizácii kvôli HPV vírusu. Ten mi bol zistený, urobili konizáciu a od vtedy mám pokoj. Ale viem, že keď mi ho zistili a robili DNA tak som ho mala.

Ako zistím, či ho mám stále? Alebo keď som ho mala v DNA, to budem mať stále?

Ďakujem.

Dobrý deň,

stačí požiadať ambulantného gynekológa o vyšetrenie. Zrealizuje sa ster a výsledok máte najneskôr do 2 týždňov 🙂

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník