Bol narušený cyklus po užití Escapelle?

Zodpovedané
21. nov 2021

Dobrý deň,

viac dní som mala silnú hnačku a dve tablety antikoncepcie sa určite nevstrebali som následne užila, ale neskôr ako po 24 hodinách. Po pár dňoch som mala nechránený styk a užila som Escapelle. Antikoncepciu som užívala ďalej normálne.

Prešli 2 týždne, teraz mám pauzu. Menštruácia prichádza až začiatkom nového blistra, ktorý začínam zajtra.

Ak bol nechránený styk včera, tak tie dva týždne po užití Escapelle pri HAK som už bola chránená, alebo mohol byt cyklus nejako narušený?

Ďakujem

Dobrý deň,

uvádza sa, že je potrebné mať po užití urgentnej antikoncepčnej tablety aj napriek užívaniu antikoncepcie chránený pohlavný styk až do nástupu očakávanej menštruácie.

Cyklus môžete mať výrazne nepravidelný. Menštruácia prísť a ani nemusí. Alebo sa objaví ako medzimenštruačné krvácanie kedykoľvek počas užívania antikoncepcie.

Zrealizujte si pre istotu tehotenský test.
V prípade, že sa menštruácia neobjaví v obvyklom čase, kontaktujte Vášho gynekológa.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník