Bolesť v podbrušku na ľavej strane - môže to byť cysta?

Zodpovedané
9. sep 2022

Dobrý deň,

posledné mesiace mávam bolesti v ľavej strane podbruška. Gynekológ na preventívnej prehliadke pred rokom urobil stery - výsledok negatívny, na USG nevidel nič. V posledných mesiacoch opakujúce sa bolesti medzi dvomi menštruáciami, beriem HAK, teda predpokladám, že sa nejedná o ovuláciu. Z času na čas mávam návaly tepla a keď ustúpia, je mi veľká zima, býva mi na zvracanie. Tento mesiac som mala bolesti cca 2 týždne pred menzesom, aj počas neho, krvácanie silnejšie než zvyčajne s hrudkami krvi… minimálne špinenie počas obdobia týchto 2 týždňov, jemný minimálny biely výrok bez zápachu. Vľavo v podbrušku som si nahmatala útvar, vpravo to nemám.

Môže sa jednať aj o vystúpený sval alebo napr. cystu na vaječníku, ktorá je hmatateľná a mohla od preventívnej prehliadky narásť?

Ďakujem.

Dobrý deň,

samozrejme, že cysta môže rok po vyšetrení narásť. Aj vrámci niekoľkých dní-týždňov.

Určite absolvujte vyšetrenie u gynekológa. A pre istotu si zrealizujte tehotenský test.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník