Bráni absencia menštruácie po kyretáži v ďalšom otehotnení?

Zodpovedané
31. máj 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

pred 3 mesiacmi som absolvovala kyretáž z dôvodu MA. Prvá MS bola slabá, len špinenie. Druhá mi mešká 4 dni, ale dnes sa už objavilo menšie špinenie. Ja mám obavy, že MS sa nespustí a bude to len špinenie zase. Doktor mi nasadil antikoncepciu na úpravu cyklu, ale ja sa bojím, že pokiaľ budem počas MS len špiniť, nebudem môcť otehotnieť, resp., že ma " príliš vyčistili" a nebude možné uhniezdenie.

Ja viem, možno sa MS ešte spustí, lebo som mala len krvavý (hnedý) výtok, ale ak nie, bránilo by to neskôr v otehotnení?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

prvý menzes býva prirodzene iný po zákroku ako bežný. Pokiaľ ale budete užívať antikoncepciu, menzes bude slabý. Možno len vo forme špinenia - účinkom antikoncepcie.

Samozrejme, nevylučujem možnosť nešetrného zákroku. K tomu sa vyjadriť neviem, nebola som pri tom. To by však bolo problémom. Ale je to veľmi zriedkavé.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník