Chudnutie v tehotenstve - môže byť príčinou Euthyrox 50?

Zodpovedané
18. aug 2022

Dobrý deň,

Som v 16 tt a od začiatku tehotenstva som schudla 6 kg. Jem všetko, v strave sa nijako neobmedzujem momentálne. Na začiatku tehotenstva som mala aj vyššiu váhu 92 kg a zistili mi z odberov poruchu štítnej žľazy. Po prvom tehotenstve som sa snažila schudnúť a nešli kilá vôbec dole. Paradoxne až teraz cez druhé tehotenstvo.

Beriem Euthyrox 50, môže byť za mojím chudnutím aj to, že beriem tieto tabletky?

Mám sa niečoho obávať, môže niečo hroziť bábätku?

Ďakujem za odpoveď. 🙂

Dobrý deň,

znížená funkcia štítnej žľazy má za následok spomalený metabolizmus a tým aj tendenciu k priberaniu a ťažkosťami s chudnutím.

Je možné, že práve pre jej správnu funkciu teraz strácate na váhe.

Absolvujte však pravidelné kontroly u gynekológa. Ak nemáte žiadne ťažkosti a všetky ostatné vyšetrenia budú v poriadku, netreba sa obávať.

Možno by som zvážila vyšetrenie na parazitárne ochorenia vrámci diferenciálnej diagnostiky.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník