Čím môže byť spôsobené špinenie pred menštruáciou?

Zodpovedané
5. nov 2022

Dobrý deň,

mám 3. dieťa, má 14 mesiacov a je stále dojčené na požiadanie (cca 8 - 10x denne). Pravidelnú menštruáciu mám už 9 mesiacov, no posledné 3 mesiace sa 5 dní pred tým objavuje špinenie, ktoré tvorí hnedá krv, tento mesiac občas aj ružová. Vystačím si však s jednou intímkou.

Čím môže byť toto špinenie spôsobené?

Ďakujem.

Dobrý deň,

najskôr bude príčina v nedostatku hormónu progesterónu v druhej polovici cyklu. Keďže stále kojíte, je možné, že pravidelne neovulujete a teda je vo výsledku nedostatok daného hormónu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník