Čo hrozí pri vysokých ozvách bábätka?

Zodpovedané
14. jún 2022

Dobrý deň,

som v 39 tt, hospitalizovali ma kvôli vysokým ozvám u bábätka. Priemer bol 170 - 180. V nemocnici som ostala 4 dni, záznam mi robili 4 krát do dňa. Ráno vychádzali záznamy stále ukážkovo. Poobede to už nebolo ono a vyšli vysoké.

Môžu byť zle ozvy podľa toho čo som jedla a pila?

Napríklad keď som zjedla sladké alebo vypila kofolu, tak sú vyššie?

Čo reálne hrozí ak tie ozvy budú stále vysoké?

Ďakujem Vám za odpoveď.

Dobrý deň,

nestačí len nález vysokého pulzu u bábätka, ale tiež celkový vzhľad záznamu a prietokov. Na kofeín či sladké môže dieťa reagovať zvýšenou pohybovou aktivitou a tak ako pri behu, aj jemu sa prirodzene zvýši pulz.

V prípade opakovane suspektného, prípadne už patologického záznamu bude nutné tehotnosť ukončiť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník