Čo môže znamenať bolesť prsníkov?

Zodpovedané
31. aug 2022

Dobrý deň,

už viac ako mesiac ma bolia prsníky, ako v tehotenstve. Ale tehotná určite nie som, som po sterilizácii viac ako rok. Bolia ma celé prsia, najprv to začalo v podpazuší ako sú kostice od podprsenky, myslela som že to od toho. Zmenila som podprsenku, no neskôr začali bolieť celé. Aj pri dotyku. Nemám ich väčšie ako zvyčajne. Ani som si nič nenahmatala ani nemám výtok. Menštruáciu mám pravidelnú. Na preventívnej som bola po šestonedelí, čo je skoro rok.

O čo sa môže jednať?

Ďakujem.

Dobrý deň,

pôjde skôr o hormonálne zmeny.

Ideálne by bolo vyhľadať ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí, posúdi potrebu ultrazvukového vyšetrenia a prípadne nasadí vhodnú terapiu.

Skúsiť by ste mohli napríklad Mastodynon, ten je však na prepis.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník