Čo znamená bolesť podbruška po sexe v 10. týždni?

Zodpovedané
4. dec 2021

Dobrý deň,

som v 10. týždni a včera ráno sme mali s manželom sex. 1x silnejšie pritlačil a vtedy mi vystrelila taká silná bolesť do celého brucha. Trvalo to možno 2 sekundy. Samozrejme sme ďalej nepokračovali. Odvtedy ma stále tak jemne pichá v podbrušku, alebo cítim mierny tlak. Naozaj neviem či to je len tým sexom, lebo veď teraz to pichanie a tlak v podbrušku normálne. Nekrvácala som.

Najbližšiu kontrolu mám termín 21. decembra.

Mám sa ísť ukázať doktorovi skôr?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pohlavný styk nie je v tehotenstve zakázaný, ale mal by byť prirodzene šetrnejší.
Najskôr o nič neide. Oddychujte, nenamáhajte sa a odsledujte si to. Pokiaľ by bolesti neustupovali, prípadne by sa stupňovali, vyhľadajte svojho gynekológa skôr.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník