Čo znamená hrčka v podpazuší?

Zodpovedané
11. jan 2022

Dobrý deň,

včera som bola u svojho gynekológa, lebo som si našla hrčku v podpazuší. Hrčka občas bolí. Raz je malá, potom veľká. Keď sa jej dotknem, nehýbe sa. Pán doktor mi ju len pozrel a povedal, že horšie by bolo, ak by som ju mala v prsníku.

Myslí si, že to je len uzlina. Už ju mám viac ako týždeň. Dal mi papier na USG vyšetrenie pŕs, ale som obednaná až na 2. február.

Aký je Váš názor?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

s jeho názorom sa stotožnujem.

Viac Vám povie iba ultrazvukové vyšetrenie.

Môžete skúsiť užívať nesteroidné antiflogistiká (napr. Ibuprofen), ktoré by prípadný prebiehajúci zápal utlmili.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník