Čo znamená, keď je krčok na pohmat mäkký?

Zodpovedané
9. dec 2021

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Čo znamená, keď je krčok na pohmat mäkký?

Ďakujem

Dobrý deň,

objektívne sa Vám vyjadriť neviem. Je potrebné mnoho vyšetrení na to, aby ste sama vedeli posúdiť čo znamená mäkký krčok a čo tuhý.

Ako som už písala, tak mäkký býva pri tehotenstve. A tuhý neznamená, že je ako kameň.

Všeobecne veľmi nerozumiem týmto samovyšetreniam krčka maternice. Keby ste boli tehotná, môžete si zbytočne vyšetrením zaviesť infekciu, prípadne krčok poraniť.

Je to úplne zbytočné a nepokračujte v tom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník