Čo znamená pichanie a bolesť na pravej strane podbruška?

Zodpovedané
5. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Som v 15. týždni plus 3 dni a mám skrátený krčok o 2 cm. Beriem Progestanelle 2x ráno a 3x večer. Zavádzam si ho do pošvy.

Od 19.6.2021 mám pichanie v podbrušku na ľavej strane, aj v strede a aj na pravej pri chôdzi. To cítim najviac. Gynekologička mi povedala, že to je spôsobené sťahmi maternice.

Povedala mi, že si mám kúpiť Buscopan. Ja som však čítala, že to nie je vhodné pre tehotné ženy. Preto som aj gynekologičku zmenila a teraz patrím k inému gynekológovi.

Včera som si nahmatala na pravej strane dole, kde je slepé črevo alebo aj vaječníky, že ma to bolí na dotyk. Horúčky, zvracanie a ani nevoľnosť nemám.

Čo mi odporúčate?

Mám ísť na pohotovosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

čo sa týka Vášho problému, tak skutočne môže ísť o fyziologický stav, kedy sa zväčšuje maternica a väzy, na ktorých je pripojená v panve sa naťahujú.

Skúste užívať Magnézium 500 mg 3x denne /maximum 2 tablety 3x denne/, piť dostatok tekutín, majte kľudový režim.

Buscopan tehotné môžu bezpečne tiež užívať.

V prípade ak ťažkosti neustúpia, je potrebné vylúčiť gynekologický zápal, zápal močového mechúra, zápal slepého čreva a tiež cystu na vaječníku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník