Čo znamená žltý výtok na začiatku tehotenstva?

Zodpovedané
8. apr 2022

Dobrý deň,

som v 6. týždni + 6 dní a pred týždňom som bola u doktora s podozrením na mykózu. Mala som trochu hrudkový výtok bez zápachu a pálenia. Pán doktor mi dal Ladyfeel, že ho mám aplikovať týždeň.

Mám pocit, že mi ten hrudkovitý výtok zmizol. Posledné dva dni mám veľmi veľa výtoku do žltej farby. Je to až taký naťahovací hlien.

Je to stále príznak nejakej infekcie, alebo je to už výtok v rámci tehotenstva?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

zmnožený výtok, priesvitný, belavý, ale aj belavo-žltý môže byť prirodzenou súčasťou tehotenstva.

Ja osobne by som doporučovala zrealizovať kontrolný ster z pošvy za účelom vylúčenia bakteriálnej infekcie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník