Dá sa určiť pohlavie plodu podľa mozgu?

Zodpovedané
29. sep 2022

Dobrý deň,

chcem sa spýtať, ako to je s určením pohlavia podľa mozgu?

Som už viacrodička, ale veru som sa s týmto ešte nestretla. Na 4D to vyzeralo najskôr ako dievčatko, ale potom sa to schovalo a doktor to nevedel ani potvrdiť, ani vyvrátiť, avšak do papierov napísal, že dievča. A aj nám povedal, že PODĽA MOZGU JE TO 100 % DIEVČA.

Ja by som chcela vedieť, či to je podľa tvaru mozgu alebo sú tam nejaké iné "abnormality", ktoré chlapec na mozgu nemá?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

o tomto som veru ani ja ešte nepočula. A neviem ani o žiadnych odchýlkach v stavbe mozgu.

Bežne je možné ultrazvukom určiť pohlavie v 20gt. (aj skôr, v okolí 15gt. pri kvalitnom prístroji). Ultrazvukový špecialisti Vám ho dokážu určiť už na konci prvého trimestra. Ale nie podľa mozgu, ale podľa tzv. orientácie genitálneho trabekulu (hrbolčeka).

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník