Dozvie sa môj priateľ pri pôrode, že som kedysi podstúpila umelé prerušenie tehotenstva?

Zodpovedané
22. mar 2023

Dobrý deň,

pred 1,5 rokom som podstúpila UPT. Som znovu tehotná a s novým priatelom sa tešíme na bábätko. O umelom prerušení som mu nepovedala.

Môže sa pri pôrode o tom dozvedieť?

Pri pôrode chce byť. Moje zdravotné záznamy by nemal mať k nahliadnutiu.

Aké papiere po pôrode mi vystavia?

Ako sa ďalej postupuje po príchode z pôrodnice?

Čo sa vybavuje počas pobytu v pôrodnici?

Sú v nejakých papieroch vedené záznamy o UPT?

Ďakujem

Dobrý deň,

lekárske záznamy z pôrodnej sály dostupné nebude mať. Budete mať však uvedenú poznámku o prerušení v tehotenskej knižke.

Poproste lekára, nech Vám tam uvedie poznámku RCUI namiesto UPT.

RCUI je skratka pre zákrok na maternici a keďže sa pri UPT realizuje rovnako zákrok, pre lekárov takáto poznámka postačuje a priateľ sa nič nedozvie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník