Je moja liečba nálezu na krčku postačujúca?

Zodpovedané
24. jún 2022

Dobrý deň,

minulý rok v máji mi bola robená cytológia - výsledok som mala LSIL + HR HPV pozitívne. V júli som otehotnela a počas tehotenstva sa to neriešilo, len som bola sledovaná. Porodila som bez väčších komplikácií v marci, syna dojčím. Kontrolná cytológia mi bola robená tesne po šestonedelí - výsledok ASCUS. Doktor mi predpísal Macmiror complex a Entizol, následne som začala aplikovať RegreSil. RegreSil spolu s Imunoglukanom budem užívať až do septembra, kedy idem na kontrolnú cytológiu. Či som sa zbavila HPV ešte neviem.

Je podľa Vás moja liečba postačujúca?

Snažím sa jesť zdravo ako sa len dá a dostatočne sa hýbem, ešte čo mi odporúčate?

Keď bude výsledok horší, alebo rovnaký, mám podstúpiť konizáciu?

Budúci rok plánujeme popracovať na druhom bábätku, dovtedy sa chcem dať do poriadku.

Ďakujem.

Dobrý deň,

postačujúca.

Je potrebné posilniť imunitu a aplikovať lokálnu liečbu. Obe máte.

ASCUS je lepší výsledok ako L-SIL. Je možné, že preliečením + vyššie uvedenou liečbou sa nález po pôrode celkom upraví.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník