Je možné otehotnieť aj počas neplodných dní?

Zodpovedané
11. okt 2022

Dobrý deň,

rada by som si ujasnila odpoveď na moju otázku.

Je možné otehotnieť aj počas neplodných dní?

Styk som mala na 8. deň po menštruácii, podľa bazálnej teploty a ovulačného testu som mala ovuláciu na 14. deň. V ten cyklus som mala styk len raz. Neplánovane ale chcene som zostala tehotná.

Je teda počítanie plodných a neplodných dní spoľahlivá antikoncepcia alebo som urobila niekde chybu ja?

Ďakujem.

Dobrý deň,

ovulačný domáci test je síce výborná vec, ale nie je dokonalo presný. Ovulácia mohla prebehnúť aj skôr. Spermie majú životnosť až 5 dní, takže Vám to krásne vychádza.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník