Je možné tehotenstvo z predejakulátu?

Zodpovedané
5. máj 2022

Dobrý deň,

na štvrtý deň po mojej ovulácii sme s priateľom mali chránený pohlavný styk. No počas aktu sme si všimli, že v kondóme je trocha ejakulátu, tak sme kondóm dali dole a nasadili nový. No po čase sme si znova všimli, že v kondóme je znova trochu ejakulátu.

Je možné, že to bol len predejakulát?

Potom sme kondóm dali dole a priateľ sa spravil pri orálnom styku. Je možnosť tehotenstva, ak by sa pri navliekaní druhého kondómu dostali na neho spermie a zaviedli sa dnu? Aká je šanca na otehotnenie za takýchto okolnosti?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

áno, je možné že išlo o “predejakulát” alebo inak aj o “kvapôčky lásky”.

Myslím si, že je veľmi malá šanca, že by ste takýmto spôsobom zostali tehotná.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník