Je normálne dlhé krvácanie po zavedení Mireny?

Zodpovedané
24. aug 2022

Dobrý deň,

rada by som sa spýtala otázku ohľadom Mireny, ktorá mi bola zavedená dňa 4. 8.

Od jej zavedenia stále slabo krvácam - je to normálne? Bolesti ani nemám, keď tak mierne v podbrušku.

Kedy kontaktovať lekára ohľadom krvácania?

Ďalšia otázka, aký máte názor na spojenie Mireny a tampónov?

Gynekologička mi používanie tampónov neodporučila, avšak na internete je veľa žien ktoré tampóny pri Mirene bez problémov používajú. Mirena mi bola zavedená z dôvodu nepravidelného menzesu a neustáleho špinenia (aj po pokusoch s troma antikoncepciami a po dvoch kyretážach).

Ďakujem za odpovede.

Dobrý deň,

prvé tri mesiace po zavedení IUS je špinenie/krvácanie mimo cyklu bežné.

Ak by pretrvávalo aj po tomto období, je potrebné vyhľadať ambulantného gynekológa.

Zatiaľ ale môžete kľudne skúsiť nasadenie Ascorutinu 3x denne. Ide o voľnopredajný preparát, ktorý posilňuje stenu drobných ciev, aby nepraskali.

Z krčka maternice Vám trčia nitky od IUS. Tampón by sa do nich mohol zamotať a povytiahli by ste si IUS. Preto Vám ich používanie Vaša doktorka nedoporučila.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník