Je potrebné zistiť hladinu progesterónu?

Zodpovedané
15. feb 2022

Dobrý deň,

užívala som Clostilbegyt (už 3. mesiac, po 1,5 roku snaženia otehotnieť bez úspechu). Lekár mi robil len folikulometriu pred ovuláciou. Hormonálny profil z krvi mi bol robený len raz v 3. deň cyklu a to 3/4roka dozadu. Ten bol v poriadku. Vtedy som Clostilbegyt ešte ani nebrala.

Je potrebné zistiť hladinu progesterónu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ideálne by bolo okrem užívania Clostilgetu podporiť tehotenstvo aj nasadením progesterónu. Neviem však ako ste na Clostilbegyt zareagovali (či vaječníky zareagovali a našli sa tam dominantné folikuly v strede cyklu). Pokiaľ nie, je možné cyklus zopakovať ešte raz z vyššími dávkami.

Vždy je ale potrebné myslieť aj na problém z partnerovej strany. Vyšetrenie spermiogramu je na mieste.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník