Je pravidlo, že po prvej sekcii musí byť aj druhý pôrod sekcia?

Zodpovedané
3. nov 2021

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Je pravidlo, že po prvej sekcii musí byť aj druhá?

Lekárka mi to vôbec nenavrhla. Práve naopak. Hneď ma nachystala na to, že pôrod bude prirodzený. Na prvý pôrod dobré spomienky nemám, lebo po prepichnutí vody lekár zistil, že syn je otočený.

Ďakujem

Dobrý deň,

obvykle je po pôrode cisárskym rezom volený rovnako pôrod cisárskym rezom. Záleží však od pracoviska, želania pacientky, nálezu.

Pokiaľ nemáte kontraindikáciu, kľudne môžete rodiť aj spontánne.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník