Je v poriadku, ak prišla menštruácia o 3 dni skôr?

Zodpovedané
31. aug 2022

Dobrý deň,

chcem sa spýtať, či je normálne aby som mala menštruáciu o 3 dni skôr?

Mávam pravidelnú menštruáciu, niekedy zvykne meškať 1 - 2 dni, ale vždy príde, trvá väčšinou 4 dni a 5 už iba také špinenie. Pohlavný styk som ešte nemala ale s priateľom veľmi obľubujeme orálny sex, 4. 7. sme mali chvíľku, kedy sme orálny sex praktizovali, potom nachvíľu do mňa strčil prst ale asi iba cca 2 - 3 cm čiže skoro nič, ale nepamätáme si, či na ňom niečo bolo alebo nie. O 5 dní na to 9. 7. som si robila test a vyšiel negatívny, o 2 - 3 týždne som si robila ďalší, ten bol taktiež negatívny. Menštruáciu som mala dostať 29. 7., prišla 30. 7. a trvala do 3. 8., ďalšiu som mala dostať 29. 8., ale prišla o 3 dni skôr 26. 7. a trvá do dnes 30. 8. (dnes už to je iba také špinenie).

Je to normálne?

Ešte sa mi nikdy nestalo, že by prišla skôr.

Ďakujem.

Dobrý deň,

áno, je to v poriadku. Tak ako môže prísť neskôr, tak aj skôr. Nič na tom nie je. Aj vonkajšie vplyvy ako choroba, stres, nadmerná fyzická záťaž výrazne ovplyvňujú hormonálny systém.

V prípade akýchkoľvek ťažkostí vyhľadajte ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník