Je v poriadku, ak sa mi tvorí mlieko takmer dva roky po ukončení dojčenia?

Zodpovedané
11. jan 2023

Dobrý deň,

rada by som vás poprosila o radu. Pred rokom aj 9 mesiacmi som prestala dojčiť, lebo som mala málo mlieka. Mlieko mi však aj po teda skoro 2r úplne nezmizlo, pri stlačení prsníka mám stále pár kvapiek. V poslednej dobe sa mi v pravom prsníku zdá, že sa mi ho začína tvoriť viacej po stlačení, až vystrekne mlieko.

Je to prosím v poriadku, upraví sa to samé?

Mám navštíviť gynekológa alebo sú dáke voľnopredajné lieky?

Vopred ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a odoberie kompletnú anamnézu (hlavne liekovú).

Je ale možné, že si pravidelným stláčaním bradaviek a prítomnosťou dieťatka stimulujete čiastočnú tvorbu sama.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník