Je v poriadku špinenie po skončení menštruačného cyklu?

Zodpovedané
11. okt 2021

Dobrý deň,

už viac rokov mám špinenie po skončení menzensu. Mávam pravidelný menštruačný cyklus 28/29 dní, ale na 6. deň skončím a pokračujem špinením, ktoré pretrváva ešte niekoľko dní (7 - 10).

Je to v poriadku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ krvácate 6 dní a následne ešte špiníte ďalších 10 dní /teda spolu 16 dní/, to sa mi zdá veru dosť dlho.

V prvom rade je potrebné vylúčiť organickú príčinu ťažkostí kompletným gynekologickým vyšetrením /polyp, myóm a iné./. Pokiaľ je všetko v poriadku, doplnila by som ešte odber hormonálneho profilu.
A následne sa problém lieči podľa zistenej príčiny.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník